PROFESIJU MĒNESIS

Profesiju mēneša aktivitātes 2.b klasē

Piektdien, 8.oktobrī norisinājās viena no profesiju mēneša aktivitātēm 2.b klasē. Pie mums  ciemojās Evelīnas mamma. Viņa ļoti labprāt atsaucās uz mūsu aicinājumu,  pastāstīt par savu darba vietu – Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Ļoti interesants bija stāstījums par Latvijas armiju, tās nozīmi valsts drošībā. Skolēniem bija iespēja aplūkot kareivja ekipējumu un pat to pielaikot. Pēc stāstījuma ciemiņam bija iespēja uzdot dažādus ar armiju saistītus jautājumus. Aktīvākie skolēni saņēma pārsteiguma balvas.

Pasākums bija ļoti interesants. Paldies Evelīnas mammai Ingai Siņicai.

Otrdien, 12.oktobrī norisinājās viena no profesiju mēneša aktivitātēm 2.b klasē. Pie mums  ciemojās Jāņa mamma- uzņēmēja “Absolūts ēd”, zemniece . Viņa ļoti labprāt atsaucās uz mūsu aicinājumu,  pastāstīt par savu nodarbošanos. Mamma ar sajūsmu stāstīja par dzīvi, darbu laukos. Kopā ar skolēniem noskaidroja plusus un mīnusus dzīvei laukos.

Ļoti interesants bija stāstījums par zemnieka profesiju, par to kā izaudzēt veselīgus dārzeņus, bez ķīmijas palīdzības, kā rūpēties par zemi, lai tā kalpotu arī nākošajām paaudzēm.

Stāstījums bija ļoti interesants. Paldies Jāņa mammai Ilzei Lipskai.

Profesiju mēneša aktivitāte 3.c klasē

2021. gada 12. oktobrī pie 3.c klases viesojās Dārtas Tīsas mamma, kura bērnus iepazīstināja ar vēsturnieka profesiju. Dārtas mamma strādā Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā. Skolēni tika iepazīstināti ar arhīva darbu, kā arī ar projekta “Redzi, dzirdi Latviju” izveidi. Skolēniem bija iespēja apskatīt gan senās fotogrāfijas, gan kinolentas, gan dažāda veida fotogrāfiju negatīvus.

Skolēniem bija iespēja arī aplūkot dažāda veida amatieru veidotas animāciju filmas, kas tapušas Padomju Savienības laikā,  un stāstu par to, kā tās tika izveidotas ar minimāliem līdzekļiem mājas apstākļos. Daudziem no bērniem lielu interesi raisīja  tieši animāciju filmiņas un to izveide.

Profesiju mēneša aktivitāte 6.c klasē

6.c klase 12. oktobrī , profesijas mēneša ietvaros, tikās ar Uldzi Gudeli – karavīru sievieti. 26 darba gados no ierindas karavīra  viņa ir uzdienējusi par majori. Šobrīd viņas profesija saucās – Militārās policijas juridiskās daļas priekšniece.

Uldze skolēnus iepazīstināja ar karavīru ikdienu, izaicinājumiem, vēsturi, kalpošanas sabiedrības labā un karjeras iespējām. Stāstījums bija aizraujošs, izjutām laika trūkumu, tādēļ vienojāmies vēlreiz  tikties pavasarī.

Profesiju mēneša aktivitātes 8.c klasē

14.oktobrī 8c klase tikās ar Jāni Enģelīti- mūsu Lūcijas Katrīnas tēti , kurš ilgus gadus jau  nodarbojās ar orientēšanās sportu un arī sagatavo kartes sacensībām, izmantojot ĢIS (tas ir tehnoloģiju kopums, kas ļauj labāk izprast notikumus un analizēt situācijas, izmantojot ģeotelpiskos datus un kartes). Tā ir joma, kurai  šobrīd un nākotnē- nepieciešami speciālisti. Joma, kuras piedāvāto datu apstrādi un karšu sistēmas izmanto dažādas organizācijas, profesijas, brīvā laika organizatori, sporta nozares- neatkarīgi no to darbības virziena, lai veidotu kartogrāfisko materiālu.
Skolēni ar interesi darbojās kā topogrāfiskajās kartēs nolasāmajā informācijā, tā ar kompasiem.

Pamatdarbs Jānim Eģelītim ir kopā ar sievu Ivetu- izveidotais ģimenes uzņēmums “Mājas kūkas”   Tajā mūsu klase ir ciemojusies uz praktisku nodarbību, uz gardu picu un kūciņu gatavošanu jau 6.klasē. Šoreiz mūs interesēja nopietnāks jautājums- kā no idejas var tapt uzņēmums!? Savs bizness, vai tas ir grūti?

Liels paldies par interesanto stāstījumu un, kas zina….varbūt arī 8c skolēnu vidū jau klusībā briest kāda nākotnes ideja vai sapnis.

Profesiju mēneša aktivitātes 8.b klasē

8. b klasē ciemos bija uzņēmuma “Absolūts ēd” dibinātāja Ilze Lipska, kas ir klases audzēkņa Ernesta mamma. Viņa pastāstīja par to, kā veidojusies viņas personība, viņas uzņēmums. Skolēni iesaistījās diskusijā, ko nozīmē bioloģiskā lauksaimniecība, kādi ir tās plusi un mīnusi; kā uzņēmumu padarīt atpazīstamu, kā saglabāt populariāti un izdzīvot biznesa vidē. Galvenās atziņas – dzīvē daudz kas var mainīties; vajag riskēt un mēģināt.