RĪCĪBAS DIENAS 2022

Lielais Mārtiņdienas tirgus noslēdzies! Pašgatavotas ēdamas un neēdamas lietas! Mazas rīcības liela ietekme! 

10. novembrī Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros pieredzes bagātākie 8.b klases skolēni dalījās savās zināšanās ar 2.c klases skolēniem par veselīgu dzīvesveidu un veselīgas pārtikas nozīmi cilvēka dzīvē. Ieguvēji bija visi – spraigas diskusijas, viedokļu dažādība un secinājumi par katra izpratnes dažādo uztveri it kā vienkāršā, bet nozīmīgā jautājumā.
Atslēgas. Pat ja Tev tās ir, tām nav pielietojuma, ja nav durvju, kuras atslēgt, lai palūkotos uz apvārsni, ko tās slēpj. Līdzīga analoģija ir ar zināšanām – var zināt daudz, bet ja tās neizmanto, vai nedalies, tad tām nav paliekoša vērtība.

9. novembrī Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros 3. klašu skolēni devās uz atkritumu šķirošanas laukumu “Zemdegas”, kur SIA “Jumis” direktore Kristīne Lūse pastāstīja par šķirošanas iespējām mūsu pilsētā, atbildēja uz skolēnu jautājumiem un palīdzēja pareizi sašķirot līdzi paņemtos atkritumus. 
Pasākuma dalībnieki apņēmās arī turpmāk aktīvi iesaistīties atkritumu šķirošanā, jo ikviena mazā rīcība ietekmē mūsu vidi. Pērkam atbildīgi! Izmantojam otrreiz! Šķirojam pareizi! 

Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros 7.b klase 9.novembrī devās savākt atkritumus pavisam netālu no skolas – pie garāžām. Prieks par bērniem, kuri paši bija iniciatori atkritumu savākšanai teritorijā, kas no skolas atrodas tikai apmēram 300 metru attālumā!
Mazas rīcības liela ietekme! 

8. novembrī Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros 1.-3.klašu skolēniem tika atvērts grāmatu apmaiņas punkts “Lasi manu grāmatiņu!” Skolēni atnesa jau izlasītu grāmatu un izvēlējās citu. Lasām otrreiz! Nepērkam bez vajadzības! Pavadām brīvo laiku lietderīgi! 
Skolēnu atsaucība bija tik liela, ka nolemts grāmatu apmaiņas punktu organizēt arī 9.novembrī!