RĪCĪBAS DIENAS 2020

#RīcībasDienas2020

Rīcības dienu ietvaros skolas direktors skolā tika manīts ar Ekošlipsi! Tas ir dāvinājums no 4.a klases skolēniem.

5.c klase uzzīmēja spēli “Riču raču” skolas jaunajā pagalmā. Turpmāk brīvo laiku pavadīsim ārā!

3.c klase izgatavoja dažādas galda spēles, lai būtu ko darīt skolā brīvajos brīžos un pagarinātajā grupā. Arī mājās tika veikti labie darbi: sakopti kapi, palīdzēts āra darbos vecākiem, ģimene iepriecināta ar pašceptu kūku.

Rīcības dienās piedalās arī paši mazākie – 1.b klase – izēda šķīvjus, taupīja elektrību, gatavoja Mārtiņgaiļus no reiz jau lietotiem materiāliem!

Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros 5.b klases skolēni nedēļu uzsāka ar idejām par labajiem darbiņiem ikdienā – sev, saviem tuviniekiem, skolasbiedriem. Katru dienu labie darbi tika atzīmēti Labo darbu kalendārā. Piektdien skolēni devās uz Cēsu dzīvnieku patversmi „Lācīši”, aizvedot savas dāvaniņas – barību suņiem un kaķiem, smiltis kaķu tualetēm, dvieļus, palagus un, protams, dažādus našķus un kaķu spēļmantiņas! “Lācīšos” skolēni ne tikai apskatīja tur esošos suņus un kaķus un uzklausīja viņu dzīvesstāstus, bet arī palīdzēja uzkopt kaķu istabu – iztīrīja kastes, izmazgāja ēdamos trauciņus un palīdzēja dzīvniekus pabarot!

Visi 4.klašu skolēni devās ciemos uz sociālo uzņēmumu “Visi var”, lai iepazītu ilgstspējīgas ekonomikas jēdzienu. Skolēni iepazinās ar dažādiem otreizējās pārstrādes produktiem, piemēram: soma no džinsiem, paklāji no krekliem u.c. 

2.klašu skolēni un 6.b klase ziedoja nepieciešamās lietas dzīvnieku patversmei “Ulubele”.

7.b klase Rīcības dienu ietvaros vizualizēja videi draudzīgus pārvietošanās veidus! Noskaties video arī Tu!  https://www.facebook.com/sig1psk/videos/826885464767735

Rīcību dienās šogad attālināti piedalās arī 8.klašu skolēni. Ģeogrāfijas stundu ietvaros iepazīstas ar Eiropas Savienības Klimata politikas mērķiem un uzdevumiem. Iesakām noskatīties arī Jums! https://www.youtube.com/watch?v=TQP-5Ggio4U&t=125s Diemžēl no atsevišķām klimata pārmaiņu sekām mēs nevarēsim izvairīties, un mums nāksies tām pielāgoties, taču tik un tā ir svarīgi ierobežot nākotnes seku apjomu. Mēs visi kā iedzīvotāji varam dot savu ieguldījumu, izdarot gudru izvēli, piemēram, taupot enerģiju, braucot ar divriteni vai ejot kājām, nevis braucot ar mašīnu. Lieliski ir tas, ka daudzas no šīm darbībām ir labas mūsu veselībai un ļauj arī ietaupīt naudu. Vai zinājāt, ka Izlietotu cepamo eļļu, augļu un dārzeņu atliekas var pārstrādāt automašīnu degvielā ? ES mērķis ir līdz 2050. gadam par vismaz 60 %  samazināt transporta radītās oglekļa dioksīda emisijas. Kādus transporta veidus tu izmanto? Automašīnas, autobusi un lidmašīnas, kas dedzina no naftas ražotu degvielu, rada aptuveni ceturto daļu no kopējām ES siltumnīcefekta gāzu emisijām. Esi stilīgs, domā par nākotni!