PĀRRAUDZĪBA UN IZVĒRTĒŠANA

Augusts

Ekoskolu vasaras forums

No 21. līdz 24.augustam Liepājā norisinājās Ekoskolu vasaras forums, kurā piedalījās arī Ekopadomes dalībnieces Elza Gailīte un Laura Mārtinsone. Meitenes izglītojās gan Dabas mājā, gan atkritumu poligonā “Ķīvītes”, spēkus pārbaudīja nakts trasītē, kā arī mācījās gatavot ēdienus bez atkritumu veidošanas, ekoloģiskus lūpu balzāmus u.c.

No 19. līdz 21.augustam Liepājā norisinājās Ekoskolu vasaras forums, kurā piedalījās arī skolotājas Santa Briede un Lilita Lūse. Skolotājas forumā guva pieredzi un aktīvi iesaistījās izglītojošās nodarbībās par aprites ekonomiku un tās praktisko izpausmi ikdienā, piedaloties dažādās lekcijās un darbnīcās, kas notika Liepājas Valsts tehnikumā un Zinātnes un izglītības inovācijas centra Dabas mājā.

Septembris

Saņemam Zaļo karogu 7.reizi!

11.septembrī Siguldas 1.pamatskola Ekoskolu apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā saņēma Zaļo karogu jau septīto gadu pēc kārtas!Ceremonijā piedalījās Ekopadomes pārstāvji Laura Mārtinsone, Annija Reine un Zemguss Lapiņš.

Oktobris

Skolas vide iekšā un ārā – rudens mozaīka

3.oktobrī visi klašu kolektīvi kopīgi izveidoja rudens mozaīku, lai akcentētu gada tēmu – Skolas vide un apkārtne, pievēršot uzmanību skolas videi gan iekšpusē, gan ārpusē.

Ekopadomes aktivitātes atkritumu šķirošanas jomā

10.oktobrī Ekopadome devās uz atkritumu šķirošanas laukumu “Zemdegas”, kur kopā ar SIA Jumis vadītāju Kristīni Lūsi pārrunāja atkritumu šķirošanas iespējas Siguldā.

11.oktobrī Ekopadome tikās ar Kristīni Lūsi skolā, kur kopīgi tika domāts par reālajām iespējām šķirot atkritumus skolā.

Ekoskolu mācības Turcijā

No 14.-18.oktobrim skolas Ekopadomes koordinatore Guntra Purmale piedalījās Ekoskolu apmācībās Turcijā, kur notika nodarbības par to, kā dažādas, ar vidi saistītas tēmas iekļaut mācību stundās.

Novembris

Rīcības dienas

Ekoskolu Rīcības dienu nedēļā 8.novembrī Siguldas 1. pamatskolā norisinājās Mārtiņdienas tirgus, kurš tapis ar Ekopadomes un Skolēnu pašpārvaldes iesaisti. Pasākumā skatītājus priecēja Eko Modes parāde ar otrreiz izmantotiem tērpiem no dabīgiem un pārstrādātiem materiāliem, un skatītāji varēja iesaistīties, veidojot savus dizainus! Neizpalika latvju danči un rudens velšu šķirošanas konkurss, ticējumu sacerēšana, tautasdziesmu skaitīšana un viktorīna par miegu, jo rudens nāk ar miegošanos! Šis radošais pasākums gan turpināja skolas tradīciju, gan skolu iesaistīja Ekoskolu Rīcības dienās!

Decembris

Skolas vides noformējums

Konkurss Digitālie atkritumi

Janvāris

Konkurss Mākslīgais intelekts

Noslēdzies konkurss “Vai Tu zini, kas ir digitālie atkritumi: mākslīgais intelekts?”. Apsveicam uzvarētājus: Amēliju Lazdiņu, Sāru Gailīti, Zemgusu Lapiņu un Elīzu Šicu! Paldies konkursa organizatoram Valtam Pakalnam!

Februāris

Silto džemperu diena – Mana rīcība klimata labā

Ekoskolu ziemas forums

Ekoskolu ziemas forums. Vides izglītības fonds jau desmito reizi organizēja izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forumu, kas no 21. līdz 23. februārim norisinājās Ropažu vidusskolā. Pasākumā piedalījās arī Siguldas 1.pamatskolas pedagogi Santa Briede un Evita Kulpe, kā arī skolnieces Annija Reine, Emma Ozoliņa, Līva Krauša un Paula Lemberga lai kopīgi izzinātu vides un ilgtspējīgas attīstības jautājumus, dalītos pieredzē un stiprinātu Ekoskolu kustību.

Foruma laikā dalībniekiem – gan jauniešiem, gan pedagogiem – bija iespēja piedalīties gan kopīgās, gan paralēlās aktivitātēs. Trīs dienu laikā dalībnieki apmeklēja daudzveidīgas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, aizraujošus komandu uzdevumus un saliedēšanās aktivitātes.Līva stāsta, ka uzzinājusi daudz jauna par akcijas “Neapēd zemeslodi” būtību, par veselīgiem ēšanas principiem un ēst gatavošanu. Emmai vislabāk patika lekcija “Skaistums prasa upurus jeb cik bīstamas ir drēbes, kuras nēsājam”, kā arī informācija par jaudīgas komandas veidošanas pamatprincipiem. Paula stāsta, ka foruma laikā ieguvusi interesantu pieredzi, veidojot video un prezentāciju par jauniešiem aktuālām vides problēmām.

Aprīlis

Ekopadomes motivēšanas pasākums – Ekonakts

30.aprīlī Ekopadomes Ekonakts! Kopā ne tikai strādājam, bet arī atpūšamies – ballīte ar pašceptām picām par depozītā sakrāto naudu, Adriana ķīmiski aizraujošie priekšnesumi, orientēšanās spēle, pa ceļam atrodot pat slēpju noliktavu un šautuvi, nebeidzami jautrās un ilgi gaidītās paslēpes un mierīgās brokastis.

Maijs

Skolas apkārtnes pļavas

Sadarbība. 22. maijā Siguldas 1. pamatskolā dabaszinību stundā viesojās Dabas aizsardzības pārvaldes eksperte Maija Medne ar nodarbību dabā par bioloģiskās daudzveidības tēmu, īpaši pievēršoties pļavu augiem. Nodarbības saturs bija pielāgots vietējai apkārtnei un tēma “Gada dzīvotne – MALA”. Skolēni izpētīja dzelzceļa malu: cik daudz puķu ir dzelzceļmalā, dzelzceļš kā transports sugu ceļošanai.

Nodarbība notika kampaņas “Integrētā komunikācijas kampaņa “Dabas daudzveidība tavā dārzā, pagalmā un uz palodzes/ Everybodies biodiversity”” ietvaros.

Dalība pilsētas svētkos