Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma Latvijas skolas soma ir lielākā valsts simtgades dāvana. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.  Siguldas 1. pamatskola šajā programmā piedalās jau 4. gadu.

 

Leļļu teātra izrāde Siguldas 1.pamatskolas skolēniem

25.martā Siguldas 1. pamatskolas 1.-3. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās ceļojošo leļļu teātra izrādi “Zivs cepure”. Izrāde bija par Rūķu ciemu un kādu atgadījumu, kurš mainīja visu ciema ikdienu. Upē atrastā cepure ļāva iegūt visus labumus bez mazākās piepūles. Notikumi lika skolēniem aizdomāties, ka viss, kas ir ap mums, savu vērtību iegūst tikai tad, kad mēs tam veltām savu laiku un darbu. Bez piepūles iegūti labumi var sagraut visu pasauli un tās kārtību.

 

Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

No 4. marta līdz 4. aprīlim kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Siguldas 1. pamatskolas 6.-9. klašu skolēniem tika piedāvāta interesanta un aizraujoša iespēja attālināti piedalīties SIA “Framest Music” organizētajā izglītojošā koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā”. Tas bija ceļojums laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli, kas ļauj jauniešiem uzzināt daudz jauna, un arī pašiem apgūt soļus no populārām dejām un dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām. Programmā tika izmantotas digitālo tehnoloģiju iespējas, lai skatītāji varētu sajusties kā īstā rokkoncertā. Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas