• Godalga NATO zīmējumu konkursā

  2022-04-25

  Siguldas 1.pamatskolas skolniece izcīna godalgu NATO zīmējumu konkursā.

  Atzīmējot 18. gadskārtu, kopš Latvija ir pievienojusies Ziemeļatlantijas līguma organizācijai NATO, alianses dibināšanas 73. gadadienu, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas 5.gadadienu, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Transatlantisko organizāciju rīkoja skolēnu zīmējumu konkursu. Konkursa temats “Sargāsim Latviju kopā tika izvēlēts ar mērķi rosināt bērnos un jauniešos interesi par Latvijas dalību NATO un veicināt drošības un piederības aliansei sajūtu.

  Bērnu, jauniešu un pedagogu atsaucība ir iespaidīga neskatoties uz īso darbu iesūtīšanas termiņu, tika saņemti 538 zīmējumi no 55 izglītības iestādēm.

  Žūrijas komisija, kurā piedalījās pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, LATO, kā arī mākslas zinātniece Māra Žeikare, izvēlējās trīs labākos darbus piecās vecuma grupās. 3.-4.klašu grupā 2.vietu ieguva Siguldas 1.pamatskolas skolniece Lorensa Paula, skolotāja Ieva Prīmane.

  Konkursa uzvarētāji 22. aprīlī tika sagaidīti Ārlietu ministrijā, kur skolēnus uzrunāja, diplomus un piemiņas balvas pasniedza parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Skolēni un skolotāji tika iepazīstināti ar ministrijas namu un tā vēsturi, bet pēc tam devās uz Ādažu militāro bāzi. Dienas noslēgumā gan dalībnieki, gan organizatori kopā apskatīja bērnu zīmējumu izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Četrdesmit krāsaini, tematiski uzrunājoši un pārdomas rosinoši darbi izstādē apskatāmi no 19. aprīļa līdz 9. maijam. Šo darbu vidū ir arī 4 Siguldas 1.pamatskolas skolēnu darbi Lorensas Paulas, Madaras Bogdanes, Intras Lipskas un Alīnas Azarovas.

×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas