Projekta nosaukums ir “Teātra māksla – izaicinājums vai iespēja 21.gadsimta izglītībā”. Projekta aktivitātes ieplānotas diviem gadiem, piešķirtā finansējuma kopējā summa EUR 19760.
Siguldas 1.pamatskolā teātra māksla līdz šim tika integrēta dažos mācību priekšmetos - latviešu valodā, literatūrā, angļu valodā. Skolotājas Lolitas Šteinbergas vadībā skolēni apguvuši pamatiemaņas animācijā, veidojot īsas filmiņas par dažādām tēmām. Valstī noteiktajā jaunajā izglītības standartā, kas stājas spēkā jau 2020./2021.mācību gadā, ir iekļauts jauns, atsevišķs mācību priekšmets - teātra māksla, kas skolēniem dos iespējas apgūt un izmantot dažādas tehnikas un valodas kodus - audiālos, verbālos, vizuālos, kinestētiskos. Mūsdienās, lai konkurētu darba tirgū, ir svarīga prasme sevi reprezentēt. Erasmus+ projektā tiks iesaistīti skolotāji, kuri savā darbā jau integrē teātra mākslu savā mācību priekšmetā un pedagogi, kas 2019./2020.m.g. sākuši vadīt drāmu kā atsevišķu mācību priekšmetu. Ir plānots iesaistīt gan sākumskolas skolotājus, gan svešvalodu skolotājus, gan arī latviešu valodas un literatūras un mūzikas skolotājus.
Šī projekta mērķi ir: 1) Padziļināt pedagogu profesionālo kompetenci vadīt Drāmu kā atsevišķu mācību priekšmetu; 2) Paplašināt pedagogu zināšanas un prasmes par Drāmas integrēšanu citos mācību priekšmetos 3) Veidot pedagoga zināšanas un prasmes izstrādāt Drāmas kā mācību priekšmeta satura programmu 5.-7.klasēm. Projekta mērķi tiks sasniegti, sniedzot pedagogiem atbalstu profesionālās kompetences pilnveidē: - nodrošinot dalību ārvalstu mācību kursos par Drāmas mācību metodiku un izmantošanas iespējām - organizējot ārvalstu pieredzes apmaiņas braucienus uz partnerorganizācijām - nodrošinot atbalstu mācību priekšmeta "Drāma" programmas 5.-7.klasēm izstrādē. Projektā izstrādātie materiāli tiks ievietoti Latvijas pedagogiem elektroniski pieejamā vietnē, kā arī projekta dalībnieki dalīsies savā pieredzē par Drāmas mācīšanu izglītojošās lekcijās Siguldas novada skolotājiem.