• Siguldas 1.pamatskolai - Ekoskolu Zaļais karogs!

    2021-09-24

    Siguldas 1.pamatskolai - Ekoskolu Zaļais karogs!

    20. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana, kurā piedalījās arī 5 Siguldas novada izglītības iestādes. Starptautiskais Zaļais Karogs 2021./2022. mācību gadam ir piešķirts trijām Siguldas novada izglītības iestādēm Siguldas pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa, kas to saņem astoto gadu, Siguldas 1. pamatskolai, kas to saņem ceturto gadu, un Laurenču sākumskolai pirmo gadu. Savukārt pateicību par dalību Ekoskolu programmā saņēma Allažu pamatskola un Mālpils vidusskola.

    Šogad Ekoskolu veikumu vērtēja Ekoskolu programmas nacionālā žūrija 14 dalībnieku sastāvā, kurā darbojas jomas eksperti no 11 dažādām valsts institūcijām un sabiedriskajām vides aizsardzības un izglītības organizācijām.

    Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kura šajā mācību gadā Latvijā svinēs 20 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 182 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 56 000 izglītības iestādes 70 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.