• Oktobra mēnesis skolas bibliotēkā

    2020-11-12

    Oktobra mēnesis bibliotēkā aizritēja skolas jubilejas un Krišjāņa Barona 185 dzimšanas dienas atceres zīmē.

    2019. gadā mūsu skolai apritēja 150 gadu. Tā ir viena no vecākajām skolām Vidzemē. Bibliotekārajās stundās ar 1.- 9.klašu skolēniem pārrunājām par skolu attīstību Latvijas teritorijā, par pirmajām latviešu skolām laukos. Stāstīju kā agrākajos laikos notika mācības, cik gadus skolojās, kā bērni skolās tika fiziski sodīti. Skolēni varēja izmēģināt tupēšanu kaktā uz zirņiem. Stāstījumā izmantoju J. Poruka stāsta “Kauja pie Knipskas fragmentu.

    Mūsu skola šajos 150 gados 4 reizes ir mainījusi mājvietu no koka vienstāvu ēkas līdz plašām, gaišām telpām. Par skolas vēsturi stāsta foto albūmi un A.Mellupes redakcijā izdotā atmiņu grāmata “ Pamatu skola. Ar dalītām jūtām skolēni uzņēma stāstus par formas tērpiem, dežūrām skolā, klašu uzkopšanām, dežūrām virtuvē, militārajām ierindas skatēm. Neizpalika arī stāsti par kurioziem skolā, kā, piemēram, par izbēgušo pitonu, sprāgstvielu skolā u.c.

    31.oktobris Dainu tēva jubilejas diena. Lai pieminētu dižo personību, bibliotēkā tika izveidota literatūras izstāde no materiāliem par Kr. Barona dzīvi un darbu. Izstādē varēja arī apskatīt 6 biezus sējumus ar folklorista un viņa palīgu lielo darbu tematiski sakārtotām tautasdziesmām. 1.-6.klašu skolēni un pedagogi tika aicināti uz lapiņām (kā Dainu tēvam) uzrakstīt savu tautasdziesmu un kā dainā “Kuru dziesmu nodziedāju, to satinu kamolā, tīt dzijas kamolu. Nu kamols ir liels, tajā ir ietītas apmēram 500 četrrindītes, bet pienāk sūtījumi arī no 7.-9. klašu skolēniem, kas mācās attālināti, un kamols kļūst aizvien lielāks…