• Informācija vecākiem!

  2020-03-10

  Pašvaldības informācija par COVID-19.

  Ņemot vērā, ka tuvojas skolēnu brīvlaiks (no 16. līdz 23. martam), Siguldas novada pašvaldības vadība un pašvaldības izglītības iestāžu vadītāji aicina vecākus izvērtēt nepieciešamību ceļot uz ārvalstīm, kā arī sadarboties ar izglītības iestādēm un rīkoties atbildīgi, atgriežoties bērnudārzā vai skolā.

  Šobrīd situācija pasaulē un Eiropā strauji mainās saistībā ar koronavīrusa infekcijas (COVID-19) izplatību, un ir paplašināts vīrusa infekcijas skarto teritoriju saraksts: visa Itālija, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna un Ķīna. Slimības profilakses un kontroles centrs (SPKC) apstiprina, ka patlaban COVID-19 strauji attīstās un progresē Eiropā, tādēļ ikvienam ceļotājam rekomendē rūpīgi izvērtēt jebkura plānotā ceļojuma uz ārvalstīm nepieciešamību un nedoties uz COVID-19 skartajām teritorijām, uz kurām attiecināmi īpaši pasākumi. SPKC tīmekļa vietnē ir pieejama aktuālā informācija par slimības izplatību Eiropas valstīs, dodot iespēju izvērtēt ar ceļošanu saistītos riskus.

  Aicinām vecākus sadarboties ar izglītības iestādēm un informēt par jebkuru ārzemju ceļojuma galamērķi, lai iestādes vadība varētu izvērtēt iespējamos riskus. Pašvaldība aicina vecākus būt atsaucīgiem un ievērot iestādes vadītāja norādītās rekomendācijas. Tāpat atgādinām, ka, atgriežoties no slimības skartajām teritorijām, ir jāievēro 14 dienu karantīnas pasākumi arī tad, ja ceļojums noticis skolēnu brīvdienu laikā.

  Ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana):

  bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu;bērnam ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

  Tāpat SPKC informē par pasākumiem infekcijas izplatīšanās novēršanai izglītības iestādēs, aicinot uzmanību pievērst bērniem, kuri atgriežas ne tikai no infekcijas skartajiem, bet arī citiem reģioniem. Pasaules Veselības organizācijas statistika rāda, ka bērni ar šo vīrusu slimo tikai 1% gadījumos un var to pārslimot vieglā formā, tomēr viņi var pārnēsāt vīrusu un inficēt citus.

  Slimību profilakses un kontroles centrs aicina jautājumu gadījumā sazināties ar SPKC speciālistiem, zvanot uz tālruņa numuru 67387661. Aktuālā informācija aplūkojama SPKC tīmekļa vietnē, kā arī SPKC sociālo tīklu vietnē Facebook.

  Pārpublicēts no www.sigulda.lv