• Ekoskolu Rīcības dienas skolā

  2018-11-07

  Ekoskolu Rīcības dienas.

  2.diena. "Nē vienreizlietojamajiem iepirkumu maisiņiem" - 8.b klases skolēni devās pie PII Ieviņa audzēkņiem, lai kopā pagatavotu oriģinālu un praktisku maisiņu no T-krekliem.

  3.diena. Radošās darbnīcas "Plastmasas otrā dzīve" 5.a klasē un ķīmijas testi - tīrs ūdens mums apkārt, bez plastmasas piesārņojuma 8.klasēs. 5.b klase - informatīvas bildes un saukļi izvietoti pa visu skolu un izstāde klasē - ar ko mēs varam aizstāt plastmasas traukus un maisiņus!

  4.diena. 4.b klase dodas uz bērnudārzu "Saulīte" ar stāstu un paštaisītu plakātu "Nē plastmasai". 2.c klase gatavo rotaļlietas no izlietotas plastmasas, 6.b klase veido kolāžas, 5.a klase - izstāde un ciemos pie 1.klases, 5.c klase - radošā maisiņu darbnīca. Visi skolēni dabaszinību un ģeogrāfijas stundās iepazīst plastmasas postošo ietekmi uz mūsu planētu. Un dienas nobeigumā - mūsu Ekopadomes locekles Agitas sveiciens no Čīles - atkritumu tvertne no plastmasas pudelēm! Pasaule ir maza.

  Pētījums "Cik maisā maisiņu?". 9.a klases skolēni veica iedzīvotāju aptauju 1.novembra pievakarē pie 3 lielākajiem pārtikas veikaliem Siguldā, uzdodot cilvēkiem 1 jautājumu: cik Tavā maisā maisiņu? 15 minūtes pie katra veikala. Rezultāti nav iepriecinoši - vidēji gandrīz katram ir 3-6 maisiņi lielajā maisā! Pircēji - laiks mainīt paradumus!

  5.diena - 5.b klase ciemos pie 1.b "Informatīvais rīts", 7.b klasei top kolāža no 3 dienu katra plastmasas atkritumiem, 1.c, 2.a un 5.a klase - Izstāde un praktiskā darbošanās "Plastmasas otrā dzīve", 3.b klase - "Mana ūdens pudele".

  Samazini plastmasas patēriņu ikdienā! Bet, ja tomēr gadās nopirkt, šķiro! Aicina 8.a klase.