• 6.klases piedalās LVM rīkotajā

  2018-09-10

  6. septembrī Siguldas 1. pamatskolas 6.a, 6.b un 6.c klašu ekspedīcija LVM Ropažu puses mežā

  Ekspedīcijā devāmies karstā septembra dienā, kad Siguldā bija viskarstākais laiks visā Latvijā 28.5 grādi!

  Pirmais pārbaudījums bija savākt 2 kg čiekuru. Svars bija jānosaka uz “aci. Svēršana bija interesanta, jo varējām pārbaudīt savu svara izjūtu. Iegājām azartā un sākām lasīt uz ātrumu, ātri vien pārsniedzot 2 kg.

  Otrajā pieturā varējām pārbaudīt, kādi sadzīvē izmantojami materiāli satur koksni, pārbaudot savas jau 4. klasē iegūtās zināšanas.

  Nākamājā darba stacijā mēs varējām likt lietā savas matemātiskās prasmes rēķināšanā, saskaitot kokus vienā kvadrātmetrā, pareizinot tos ar 1000. Ieguvām, ka uz vienu hektāru sanāk aptuveni 3600 jauno priežu kociņu.

  Uzzinājām, ka pirms 2 gadiem tajā teritorijā bija ugunsgrēks un redzējām tā sekas tur nekas vairs diži neaug.

  Uzmanīgi ieklausoties, sadzirdējām dzeni kaļam kokā. Vēl uzmanīgāk ieskatoties, to arī ieraudzījām un no meža speciālista uzzinājām, ka tas ir trīs pirkstu dzenis.

  Patika arī koka augstuma mērīšana, jo jārēķina un pēc tam rezultāti jāsalīdzina ar īstenību.

  Visforšākā stacija bija, kur no koka dēļiem bez naglu palīdzības, visiem kopā sadarbojoties, jāuzbūvē tilts, lai visa klase varētu tikt uz finiša staciju ar ugunskuru un pikniku, kur cepām desiņas, sieru un maršmellovus.

  Raksta autori: 6.b klases skolnieks Artūrs Ralfs Sniedze, 6c klases skolnieki: Amēlija Bondare, Niks Rundzāns un Emīls Vilkājs.